Kalem

Kalem er en gruppe som fremfører tradisjonell musikk fra Balkan, kledd i nye klær. Skjønnheten i dette er enkelheten og ideen den bærer - å bringe det moderne mennesket nærmere kulturarven sin.

page view image
Evenemangsdatum

lördag 23 nov 2024 18:00

avslutas lördag 23 nov 2024 20:00
Kalenderposten anpassas till din lokala tidszon
Beställ

Om du har en kampanjkod, använd den här

Tillgängliga artiklar

ticket item
Vanlig billett / redovna ulaznica
event image

Evenemangsinformation

Kalem je sastav koji izvodi tradicionalnu muziku balkanskih prostora, odevenu u novo ruho. Njena lepota je u jednostavnosti i ideji koju nosi – približiti savremenog čoveka kulturnom nasleđu koje ovo podneblje čuva.

Sastav čine profesionalni, akademski muzičari Stefan Ilić (vokal/violina) i Dušan Popović Lipovac (gitara). Dušan donosi prizvuk mediterana i klasične muzike, dok je Stefan svojim izvornim, narodnim stilom pevanja i sviranja bliži našoj baštini.

Prvi album ovog dvojca sadrži devet numera među kojima su se našle dve instrumentalne, zatim obrade tradicionalnih pesama, kao i autorska muzika. Nakon sjajnih reakcija i još jačih veza sa publikom koje je doneo debitantski album i spot za pesmu „Meseče“ Kalem je izdao prošle godine i drugi album „Tragom snova i predanja“. Albumi se nalaze na svim platformama. U spotu „Meseče“ glumi naš poznati glumac, Nebojša Milovanović, a na drugom albumu u jednoj od pesama gost im je bio trubač, Dejan Petrović.

Nastupali su širom Srbije, regiona, a po prvi put će se predstaviti publici u Oslu.

Kalem je prepoznatljiv po dobrim scenskim nastupima i atmosferi koja se pamti. To potvrđuju rasprodati koncerti i reakcije publike što možete i videti na njihovim društvenim mrežama.

Koncert grupe Kalem će se održati u Oslu, 23.novembra od 18 časova u Sentralen, Øvre Slottsgate 3.

NB! Ako ste uplatili članarinu a niste dobili kod sa popustom, pišite nam na sprskodrustvo.ras@gmail.com.

Arrangör
Ras